Az elmúlt hét eseményei 2018 7

A minden kedden megjelenő online hírlap beszámol a zeneiskola legfrissebb eseményeiről, és eredményeiről. (PDF letöltése)

Február 16-án pénteken a Kernstok Galériában tartották meg az iskolánk névadójáról, Szabolcsi Bencéről elnevezett művészeti versenyt, ahol különböző hangszereken játszó növendékek mérték össze tudásukat. Zsűrizés alatt a kamaracsoportok hangversenyét hallhatta a közönség. A két kamaracsoport  (tanáruk: Pásztóiné Wagner Judit és Szladik Tibor) a márciusban megrendezendő Kamarazene Fesztiválra készük, Oroszlányba.

A zsűri gratulált az összes résztvevőnek, mert minden produkció mögött sok munka van. Mindegyik gyerek kapott oklevelet és akik arany minősítést értek el, azok különleges ajándékban részesülnek: június 9-én az Erkel Színházban a „Hófehérke és a hét törpe” c előadást tekinthetik meg.

A versenyen hárman kaptak bronz oklevelet: Tarcsi Arlett, Padányi-Török Péter (zongora), Szarka Péter (gitár), hatan ezüst oklevelet: Simon Lídia (gordonka), Balajti Balázs (baritonkürt), Urbán Nikolett (zongora), Naszák Zsombor (ütő), Diószegi Regina (gitár), Király Marcell (harmonika). Arany oklevélből született a legtöbb, tizennyolcan vehették át: Balogh Anna, Millei Dóra (gordonka), Somogyi Dorottya (hegedű), Bankó-Erdősi Viktória, Czimler Zoltán (zongora), Drága Domonkos Bálint (kürt), Mezei Dorka (klarinét), Keil Gergely (baritonkürt), Keil  Sebestyén (trombita), Maráz András (tuba), Komeiner Albert (hegedű), Füle Dániel Norbert (trombita), Ulviczki Zsófia (gitár), Szarka Zsófi (furulya) Dujmov Dorottya (fuvola), Kákonyi Csenge (szaxofon), Dús Martin (ütő), Schmidt Bálint (gitár). A zsűri két Nívódíjat osztott ki a kiemelkedően teljesítő versenyzők számára: Maráz Ágnes (klarinét), Ruzsits Dorottya (fuvola). Zongorán kísért: Balogh Mária.

Köszönet a szülőknek, azért mert biztosítják otthon a gyakorláshoz szükséges feltételeket és lehetővé teszik gyermekük számára a zenetanulást. Büszkék vagyunk tanulóinkra és kívánunk nekik sok erőt a szorgalmas, kitartó gyakorláshoz, mert csak így lehet jó eredményeket elérni.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.